Program Warsztatu Neurokinezjologia

Eric Robbie i Mateusz Grzesiak


Wiecej informacji na temat szkolen i warsztatow odszukasz w tym miejscu [NLP Grzesiak Mateusz Grzesiak] i [NLP Polska - NLP i Hipnoza]. Uwodzenie najlepsze w kraju pod [Mystery Method Mateusz Grzesiak]. Chcesz NLP dla firmy? W tym miejscu [Grupa Ekspercka - Ekspert Biznes], najlepsi trenerzy w Polsce na [Grupa Trenerska - Grupa trenerska Polska NLP]NLP dla Zdrowia Umysłu i Ciała
Wstęp do Neuro-Kinestetycznej Integracji

Dr. Ron Perry i Edie Perry

"Oto okazja bys nauczył się, jak zdarzaja się cuda"
Dr Richard Bandler

Po raz pierwszy w Polsce - to, co zrobił Richard Bandler dla umysłu i Moshe Feldenkreis dla ciała - teraz Dr Ron Perry nauczy Cię jak wyjatkowo przeprogramować siebie lub swoich klientów by osiagnać pełnię zdrowia ciała i umysłu.

NKI - czyli NeuroKinestetyczna Integracja jest tym dla ciała, czym NLP dla umysłu. Poprzez odpowiednia naukę motoryki, nowych ruchów, zmianę fizjologicznych reakcji na inne, wpływasz na stan zdrowia swego umysłu i ciała. NKI jest absolutnie nowym pradem w swiecie rozwoju osobistego, który podbił już trzy Ameryki, Anglię i wchodzi teraz do Europy. Idea jest prosta - jak możesz wpłynać za pomoca swojego ciała na stan swego zdrowia i umysłu, by być zdrowym, pełnym sił witalnych, by umożliwić Twemu umysłowi życie w takim ciele, które pozwoli Ci na długie lata swietnego samopoczucia, fizjologiczny dostęp do najlepszych stanów emocjonalnych, pomaganie sobie i najbliższym.

Mimo postulowanych w sredniowieczu prób rozłaczenia ciała i umysłu, jak skomentował to kiedys Bandler, najlepiej jest zrobić to siekiera. Jako holistyczny organizm, w którym stany naszego umysłu zależa od fizjologii i vice versa, jedyna droga pełnego rozwoju jest dbanie o obie te częsci. NLP zajmuje się Twoim rozwojem emocjonalnym, NKI - fizjologicznym i zdrowotnymJak to się zaczęło?

Jedna z wyjatkowych osób, jakie modelował Richard Bandler, był Dr. Moshe Feldenkreis, twórca metod swiadomosci Przez Ruch i Integracji Funkcjonalnej. swiadomosć przez ruch jest zestawem technik ruchowych - aktywnych, wyobrażonych i innych, wymagajacych różnych form kierowania uwagi. Nie sa to ćwiczenia fizyczne sensu stricte, ale sa somatopsychicznymi działaniami, prowadzacymi do:


- spożytkowania nierozwiniętych, nieużywanych umiejętnosci ruchowych
- złamaniu nawyków ruchowych
- zwiększenie samoswiadomosci
- zdobywanie nowych zasobów

Szybko i konsekwentnie ćwiczacy ucza się, jak ich mięsnie, kosci, postawa i ruchy wpływaja na każde działanie przez nich podejmowane i co to oznacza. Efektem jest poruszanie się z większa efektywnoscia, oszczędnosć energetyczna w wykonywaniu ruchów i znaczne polepszenie samopoczucia. Osiagnięcia sa ogromne - po pewnym czasie ruchy wyobrażone daja takie same efekty, jak fizycznie wykonane. Stany umysłu ćwiczacych często maja charakter transu lub głębokiej relaksacji i sa wykorzystywane do zintegrowania nowych umiejętnosci we wszystkich dziedzinach życia.
Integracja funkcjonalna bazuje na regule funkcjonalnosci i efektywnosci wykonywanych przez osobę ruchów. Uczy gracji, samo-koordynacji i przejęcia kontroli nad reakcjami ciała. Ćwiczacy bezpiecznie poruszaja się lub dotykaja na różne sposoby, tak by wspomóc samoswiadomosć i naturalne, fizjologiczne procesy zwiazane z uczeniem się. Tym samym buduja się nowe połaczenia neuroruchowe, a nie spożytkowane dotad zasoby staja się silnym fundamentem skutecznego działania ruchowego, ekonomiczniejszego używania energii i siły, większej witalnosci i aktywnosci.

Oba modele sa w pigułce tym dla ciała, czym NLP dla umysłu - Moshe Feldenkreis tworzył modele opierajace się na zmysłowo-motorycznej organizacji ludzkiego zachowania i uczenia. Dotyczy to wrażeń mięsniowych i stawowych, poczucia grawitacji, równowagi, przestrzeni i czasu, asocjacji kinestetycznych, kompetencji motorycznych, zwiazków między wrażeniami, myslami, uczuciami i ruchem i wielu, wielu innych.

Moshe zmarł w 1984, pozostawiajac po sobie wielu wybitnych uczniów, nie tylko praktykujacych jego metodę, ale także wzbogacajacych ja o nowe odkrycia i modele. Jednym z nich, od prawie 30 lat uczacych się mistrzów, jest uczeń Richarda i Moshe, Dr Ron Perry. Razem z nimi, Ron ?przetłumaczył? wiele technik z NLP w działania ruchowe, które niezwykle skutecznie wpływaja na Twoje ciało. Tak powstała Neuro-Kinestetyczna Integracja (NKI).

Z duma przedstawiamy - po raz pierwszy w Europie, po wielu sukcesach w różnych częsciach swiata, Dr Ron Perry wraz z żona Edie przyjeżdżaja do Polski, by nauczyć w jaki sposób za pomoca swoich rak i ciała wpłynać na Twój umysł, zdrowie, samopoczucie i życie. Naucz się tych modeli i posiadziesz umiejętnosci wywierania wpływu nie tylko za pomoca słów i gestów, ale dotykiem i energia.

O co tutaj chodzi?

NKI jest motorycznym, ruchowym odpowiednikiem NLP/DHE. Ten warsztat da Ci zestaw umiejętnosci, które pomoga Ci wpływać na stan zdrowia i funkcjonowania ciała. To nie jest dieta, nie jest medytacja ani strzelanie kulami energii, to wyjatkowy model - zestaw narzędzi ruchowych i umysłowych prowadzacych do lepszego zdrowia, samopoczucia, poruszania się i funkcjonowania.

Jak to działa?

Sprawdz! Przechyl swoja głowę najmocniej jak możesz w lewo, potem zrób to samo w prawa stronę. Pochyl w dół i odchyl do góry. W obu przypadkach, czy to w lewo czy prawo, w dół lub górę, będzie Ci łatwiej wykonać ruch w jedna stronę, a w druga trochę trudniej. Twoje ciało przyzwyczaiło się do pewnych motorycznych wzorców, które niekoniecznie sa własciwe i zdrowe, ale zostały tak zapamiętane i sa dzis procesem zautomatyzowanym.

By to poprawić, w przypadku ruchów w lewo i prawo, zidentyfikuj gdzie jest większy opór przy maksymalnym odchyleniu - czy jest łatwiej odchylić w lewo, czy w prawo. Teraz tak ustaw swoje ramiona, unoszac jedno z nich lekko do góry, by ruch odchylenia był tak samo łatwy po obu stronach; zrób tak kilka razy, aż nie dojdzies do stanu, gdy odchylenie w obie strony jest tak samo łatwe. Poczujesz się od razu inaczej, łapiac balans, stabilizujac kręgi szyjne, tworzac nowe połaczenie neuronalne, które jest dla Ciebie o wiele korzystniejsze niż tamto poprzednie. To mały przykład tego, co będziesz robił przez 3 dni !! Wyobraz sobie jak się poczujesz, jak pozbędziesz się wszelkich napięć mięsniowych i starych, złych nawyków ruchowych; i zbudujesz nowe, które zapewnia Ci równowagę organizmu, swobodny przepływ krwi i swietne samopoczucie.

Zdecydowałem się sprowadzić Edie i Rona, ogladajac i doswiadczajac ich umiejętnosci podczas wielu treningów z Bandlerem. To oni w ciagu roku doprowadzili do takiej transformacji Richarda, że z obaw przed jego smiercia w tej chwili wszyscy zastanawiaja się, jak lepiej się jeszcze poczuje. Gdy Ron podszedł kiedys do mnie i powiedział, że mam trochę zbyt spięte ramiona, nie wiedziałem o co chodzi. W końcu od lat mieszkam w swoim ciele, chodzę systematycznie na masaże.. Ron zasugerował, bym przyjał inna pozycję, dotknał moich ramion, nacisnał delikatnie i poprosił, bym ruszył rękoma - i to był szok. Poczułem, jakby ktos zdjał z moich barków kilka kilogramów. Łatwiej mi było oddychać, łatwiej się obracać, a on tylko się usmiechał i będac, jak to Ron, niezwykle ciepłym i serdecznym, zapytał: Czy chcesz się nauczyć tak robić sam? Chcę - i inni też będa chcieli. Tak Ron i Edie zostali zaproszeni przez NLP Polska do Warszawy.
Mateusz Grzesiak

Dla kogo?

Wstęp jest dla każdego, kto chce pozbyć się ograniczeń fizycznych. Kto chce nauczyć się, jak wpływać kinestetycznie na samopoczucie innych, na ich stan zdrowia, witalnosć. Dla tych, którzy chca zajmować się zawodowo praca z ciałem lub tych, którzy już to robia (fizykoterapeuci, masażysci) - masz szanse uczyć się od najlepszych na swiecie. Możesz używać tych technik i narzędzi także na zwierzętach!

Czego się nauczysz?
- Zauważaj, słysz i empatycznie odczuwaj fizjologiczne zmiany zachodzace w mięsniach, skórze, całej fizjologii osoby, z jaka się komunikujesz, które sa kluczem do zmian i transformacji. - Zobaczysz minimalne zmiany napięcia, poznasz które mięsnie pracuja w danym stanie emocjonalnym, będziesz wiedział jak u rozmówcy pojawi się stres i w okamgnieniu będziesz potrafił ich wyluzować.
- Zdobadz ogromna porcję kinestetyki zmysłowej i rozpoznawaj ja u innych i siebie.
- Dostaniesz zestaw narzędzi i technik ruchowych, tak bys mógł niezwykle efektywnie ukierunkowywać osobę na pozytywne zmiany - dotyczy to umiejętnosci sportowych, artystycznych, wyjscia z choroby i zdrowego życia.
- Jakie transe uzdrawiajace stosować i jak je pogłębiać i intensyfikować.
- Będziesz mógł stosować je w typowych, z życia wziętych sytuacjach, bez jakiegokolwiek sprzętu, z rodzina, przyjaciółmi, znajomymi.
- Zmienisz niechciane zachowania i nauczysz się kinestetycznie instalować nowe, tak bys reagował fizjologicznie tak, jak chcesz w każdej sytuacji.
- Pozbadz się bólu lub pomóż innej osobie, naucz się go kontrolować, by cieszyć się każdym dniem pełnia zdrowia.
- Na życzenie wejdz w stan głębokiej relaksacji mięsniowej, by móc odpoczywać i żyć bez stresu kiedy tylko będziesz chciał.
- Naucz się promieniować pięknem, być zdrowym, naenergetyzowanym, czuć się doskonale i żyć w harmonii ze swoim ciałem.
- Zmotywuj swoje ciało i naucz się, jak za jego pomoca wpływać na stany emocjonalne u siebie i innych.
- Odkryj inne poziomy zmysłowe, bys wiedział co oznaczaja fizjologiczne reakcje osób, z jakimi się komunikujesz i w jaki sposób możesz je precyzyjnie zmieniać.
- Dowiedz się, co i jak robia najwięksi artysci, muzycy, malarze, wyjatkowi sportowcy i wprowadz swoje umiejętnosci na całkiem nowy poziom.
- Eksploruj i potężnie rozwiń swoja inteligencję kinestetyczna.
- Dowiedz się jak używać rak i ciała zamiast słów i osiagać wyjatkowe rezultaty komunikacyjne.
- Zacznij słuchać i reagować na podswiadome sygnały płynace z Twego ciała, na które do tej pory mogłes nie zwracać uwagi.Kto prowadzi?

Lekarze medycyny, Master Trenerzy NLP Richarda Bandlera, Dr Ron i Edie Perry z Florydy, USA. Tłumaczy Mateusz Grzesiak (tłumaczenie symultaniczne, przez słuchawki, z języka angielskiego na polski).

Gdzie, jak, kiedy, za ile?
22-24 wrzesnia 2006, Warszawa. Obowiazuja trzy płatnosci, im wczesniej zapłacisz, tym lepiej:

- do 30 lipca - 1760 zł,
- do 30 sierpnia - 1960 zł,
- po 30 sierpnia 2160 zł.

To sa trzy wyjatkowe dni osobistej transformacji, bys doprowadził swoje ciało i umysł do stanu pełnego zdrowia, witalnosci i energii. Zrób sobie prezent, na jaki zasłużyłes i wróć potem do odmienionego życia.

Mateusz Grzesiak na psychologii i prawie na UW dostał bagaz teoretycznych i roznych dywagacji na różne tematy, więc praktyki i umiejętnosci musiał szukać gdzie indziej; szczególnie że w pracy z ludzmi nie odpowiadało mu prowadzenie terapii trwajacej cale wieki, uzależnianie pacjentów od siebie i zgadywanie, czy zobaczenie fragmentu filmu dla dorosłych w przedszkolu wpłynęło na dzisiejsze uzależnienie od czekolady. Zapytaj trenera na Forum NLP PL


Trans i zjawiska hipnotyczne Mateusz GrzesiakWiecej informacji na temat szkolen i warsztatow odszukasz w tym miejscu [Mateusz NLP Mateusz Grzesiak] i [NLP Polska - Warsztaty biznesowe NLP Szkolenia ]. Uwodzenie najlepsze w kraju pod [PUA Bad Boy Mateusz Grzesiak]. Chcesz NLP dla firmy? W tym miejscu [Grupa Ekspercka - szkolenia biznesowe NLP likierski grzesiak], najlepsi trenerzy w kraju na [Grupa Trenerska - Adam Debowski i Mateusz Grzesiak trenerzy]

Handshake interrupt, czyli chyba najbardziej słynna błyskawiczna indukcja hipnotyczna Bandlera, zawsze wydawała mi się długa i w jakiś sposób nieżyciowa; krótko mówiąc, działa w czasie trenigów, natomiast nie do końca łatwo jest w niej korzystać w sytauacjach bardziej ulicznych. To pytanie i ta rama doprowadziła do nowego handshake interrupt, który uważam za genialny, błyskawiczny i niezauważalny.
Gdy podajesz komuś rękę, zanim on uściśnie Twoją - i bądź tutaj wystarczająco szybki, by nie zdążył jej złapać - złap jego prawą rekę swoją lewą. Złap go nie za nadgarstek, tak jak jest w Bandlerowskim interrupt, złap go za dłoń - tak jest w Grzesiakowym. I delikatnie ją trzymaj. Patrz cały czas w oczy tej osoby i od tej pory wszystko co zrobisz się liczy, bo masz ją w transie. Będzie podążała i czekała na sugestie i komendy, więc bądź w absolutnym uptime i wiedz, co chcesz powiedzieć. Swoją lewą ręką, palcami, możesz delikatnie założyć jej kotwicę, zmieniając nacisk palca na dłoń. To jest absolutnie niezauważalna - to przerwanie wzorca jest potężnie skuteczne i daje Ci możliwość robienia tego wszędzie i z każdym. Ja robiłem to z ludźmi na ulicy i np. w trakcie podawałem komendę, by kupiła określoną gazetę, po czym puszczałem rękę i odchodziłem. Wkrótce spotykałem ją znowu, tym razem przy kasie, z gazetą w ręku i z transowymi oczami za każdym razem jak na mnie patrzyła.
Stosuję do wszędzie. Jest szybkie, skuteczne i działa. I daje pole do kotwiczenia i robienia tego w każdych okolicznościach, bez podnoszenia ręki do góry. Enjoy.
I dlatego trans jest regula, a nie wyjatkiem. Bo w ciaglym deszczu sugestii, jaki wyplywa z reklam, z pogody (mozna czuc zimowa depresje i inne pierdoly), z dziennika, od sasiada z jego miny i slow, zewszad ktos nieswiadomie albo swiadomie nam cos sugeruje, a my sugerujemy sie tym samym, ale tym razem w oparciu o wlasna mape, z wlasnymi filtrami wylapujacymi jedynie czesc informacji. Ludzie ciagle zyja w hipnozie przekonan, sa w transie siedzac przed TV i jadac autobusem, albo sluchajac muzyki lub czytajac dobra ksiazke. Wielkie halo robilo sie wokol hipnozy, a trans niekoniecznie musi miec forme - on lezy na krzesle, glowa w dol i reka do gory. Jest gdy wciaga cie rozmowa. Jest tu, gdy czytasz ten tekst z uwaga i skupieniem przesuwajac oczy po monitorze. Jest gdy ktos zadzwoni i bedziesz rozmawial przez telefon. Pytanie zasadnicze - w ktorym trasie chesz zyc? Tym co masz, czy tym w jaki mozesz dopiero wejsc..

Oto lista różnych zjawisk hipnotycznych i krótkie wytłumaczenie o co chodzi. Dzieli się swoimi doświadczeniami w związku z nimi i może znasz jakieś ciekawostki z nimi związane? W tym temacie przerobimy dokładnie wszystkie zjawiska hipnotyczne - jak działają, na czym polegają i co można z nimi zrobić.
* analgezja i anestezja - znieczulenie miejscowe lub całościowe
* amnezja - celowe zasugerowanie zapomnienia określonego wydarzenia lub typu wydarzeń
* hypermnezja - superpamięć, mozliwość przypomnienia sobie doświadczeń z dzieciństwa lub nawet z okresu płodowego
* hipnoterapia - leczenie uzależnień, rehabilitacja, usuwanie traum i fobii i wiele innych
* katalepsja - usztywnienie mięśni
* halucynacje pozytwne (widzenie nieistniejących obiektów) i negatywne (niewidzenie istniejących)
* regresja hipnotyczna lub reinkarnacja - powrót do okresu z przeszłości lub do poprzednich wcieleń
* synestezja - kojarzenie ze sobą wrażeń pochodzących od różnych zmysłów, np. dźwięków z kolorami, zapachów ze smakami itp.
* chromestezja - zdolność do trwałego kojarzenia słuchowych wrażeń dźwięków o określonej wysokości z wyobrażeniami odpowiednich barw, rodzaj synestezji
* parastezja - przejściowy paraliż
* katatonia - zaburzenie motoryki objawiające się bardzo niskim poziomem aktywności ruchowej (stupor, osłupienie) lub nadmiarem aktywności ruchowej (furor), nie podlegającym woli chorego

Mateusz Grzesiak na psychologii i prawie na UW dostał bagaz teoretycznych i roznych dywagacji na różne tematy, więc praktyki i umiejętności musiał szukać gdzie indziej; szczególnie że w pracy z ludźmi nie odpowiadało mu prowadzenie terapii trwającej cale wieki, uzależnianie pacjentów od siebie i zgadywanie, czy zobaczenie fragmentu filmu dla dorosłych w przedszkolu wpłynęło na dzisiejsze uzależnienie od czekolady. Zapytaj trenera na Forum NLP